Projekt SelFind jest realizowany przez poznańskie konsorcjum naukowo-badawcze w składzie: Stowarzyszenie Na Tak, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Kierownikiem Projektu SelFind jest Natalia Marciniak-Madejska, w Stowarzyszeniu Na Tak pełniąca funkcję dyrektora ds. wsparcia osób niepełnosprawnych. Absolwentka studiów socjologicznych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku ukończyła również studia podyplomowe Organizacji Pomocy Społecznej i Pracy Socjalnej. Obecnie jest uczestnikiem studiów doktoranckich w UAM w Poznaniu, pisząc rozprawę doktorską pt. „Mieszkalnictwo wspomagane osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ku normalizacji i integracji społecznej”. Od początku kariery zawodowej była związana z organizacjami pozarządowymi. W latach 2009-2013 pełniła funkcję kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy „Kamyk”. Jej zainteresowania naukowe i zawodowe dotyczą wsparcia samodzielności, niezależności i integracji społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną. W 2011 roku powołała i do dziś koordynuje prace interdyscyplinarnego zespołu roboczego wypracowującego i wdrażającego innowacyjną strategię systemu mieszkalnictwa wspomaganego w Poznaniu. Koordynowała kilkadziesiąt projektów w obszarach podejmowanych przez projekt, finansowanych ze źródeł publicznych (samorządowych, rządowych, europejskich) i niepublicznych.
Koordynatorem Naukowym Projektu i liderem zespołu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza jest prof. zw. dr hab. Zbigniew Woźniak z Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (socjolog medycyny, gerontolog, polityk społeczny, pracownik socjalny). W latach 1992-93 podsekretarz stanu w rządzie Hanny Suchockiej oraz w rządzie J. Buzka w latach 1997-99 (Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Współpracy z Organizacjami). Jest wieloletnim konsultantem instytucji rządowych i samorządowych zajmujących się pomocą społeczną, problemami ludzi chorych, osób starych i niepełnosprawnych oraz funkcjonowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Autor programu badań i autorskich narzędzi pomiaru barier architektonicznych utrudniających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w przestrzeni miejskiej Poznania (2004-2005). Konsultant Narodowy programu Unii Europejskiej na temat położenia opiekunów ludzi chorych i/lub niepełnosprawnych: EUROFAMCARE (koordynator polski: Akademia Medyczna w Białymstoku – kontrakt QLK6-CT-2002-02647) – porównawcze wyniki badań międzynarodowych służą przygotowywaniu corocznych planów opieki długoterminowej (2002-2008). Autor licznych samorządowych strategii rozwiązywania problemów społecznych.
Dr Katarzyna Pawelczak ukończyła studia na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (1993) oraz kierunku psychologia (1996). Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskała na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w roku 2004. Od tego momentu pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. W swojej pracy naukowej podejmuje problemy związane ze wsparciem terapeutycznym i rehabilitacyjnym osób niepełnosprawnych, w szczególności dzieci, oraz z wizerunkiem osoby niepełnosprawnej w społeczeństwie. Jest autorką lub współautorką licznych publikacji oraz współorganizatorką konferencji naukowych z tego zakresu. Dr Pawelczak jest członkiem komitetu redakcyjnego kwartalnika naukowego „Interdyscyplinarne Konteksty Pedagogiki Specjalnej” i opiekunem naukowym projektów badawczych. Jest opiekunem naukowym Koła Studentów Pedagogiki Specjalnej AGI (Akademicka Grupa Inicjatyw). W roku 2009 dr Pawelczak została wyróżniona przez Gazetę Wyborczą nagrodą Białej Pyry za Akcję charytatywną „Dzień Dziecka w Afryce 2008” UNICEF Polska.
Liderem zespołu Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego i Koordynatorem Technicznym Projektu jest mgr inż. Michał Kosiedowski. Jest on liderem Zespołu Portali i Technologii Komunikacyjnych w Pionie Usług Sieciowych PCSS. Jego zainteresowania naukowe obejmują problematykę systemów zorientowanych na usługi, technologii webowych, e-zdrowia i telemedycyny oraz technologii wspomagania otoczeniem. Jest głównym projektantem platformy telemedycznej Wielkopolskiego Centrum Telemedycyny. Koordynował prace międzynarodowego projektu Silhouette i uczestniczy w międzynarodowym projekcie HELPS, w których podejmowana jest tematyka innowacyjnych usług opieki wspomaganych zaawansowanymi technologiami teleinformatycznymi. Koordynuje prace międzynarodowego konsorcjum Fit4Work (8 partnerów z 6 krajów UE), które w czerwcu 2014 roku rozpocznie realizację w ramach Programu Wspólnego AAL projektu mającego na celu opracowanie innowacyjnego rozwiązania dla samozarządzania kondycją fizyczną i psychiczną osób starszych aktywnych zawodowo.
Ponadto w skład zespołu projektowego wchodzą pracownicy od wielu lat zatrudnieni w wyżej wymienionych instytucjach oraz liczne grono wolontariuszy.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Projekt „System elektronicznego wspomagania samodzielności życiowej osób z niepełnosprawnością intelektualną” jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Innowacje społeczne”.